hodnocení recenzí

12. května 2007 v 23:14 |  něco o mně
Všechny recenze na koncerty a na cd jsou čistě jen mým subjektivním hodnocením (názorem) na dané album. Snahou není ani kriticky hodnotit hudební tvorbu mých oblíbenců, jako spíše snaha pomoci zorientovat se v tvorbě těchto umělců. Sám vím, že když jsem sháněl informace o diskografii Jamese Browna, tak v češtině jsem na žádné nenarazil. Většina serverů (bohužel i hudebních) se spíše zabývala jeho soukromím než hudební aktivitou. Pokud se snažím alba hodnotit tak spíše popisnou formou než formou hodnotící (když už hodnotím, tak jde čistě jen o můj hudební vkus a ten máme každý jiný).
Proč většina recenzí má tak vysoké hodnocení? To je určitě tím, že většinou se snažím přiblížit muziku svých oblíbenců, takže ode mě dostávají vysoké známky, nicméně o malinkou objektivitu se u svých recenzí snažím :-) Pokud jenom jednomu člověku budou tyhle stránky nápomocny v zorientování se v tvorbě těchto legend budu rád. Mou snahou také není zrecenzovat veškerou tvorbu interpreta (např. u Jamese Browna to ani nejde, jelikož velmi mnoho alb vůbec nevyšlo na cd). Mezi vinylové děti já nepatřím, a tak veškeré tituly mám pouze na cd (viz. seznam cd).
Mou krevní skupinou se oklikou po krátkém hudebním vývoji zhruba od mých 14 do 20 let stala funková (soulová) muzika, která mě zaujímá především svou rytmikou, ve které se dají skloubit jak úžasné melodie tak výkony muzikantů na jejich sólové nástroje a zpěváků. Považuji se nicméně za nežánrového posluchače a vlastně veškerá hudba, která mi má hudebně (muzikantsky) co nabídnout mi je velmi blízká. Poslouchám tedy hlavně rock, pop, soul, funk,r&b, hip-hop, jazz, reggae, folk, rock&roll, bigbít ale i folklor. Obzvláště plodné období v historii populární hudby tedy léta 1965-1975 považuji za to nejlepší, co populární hudba kdy přinesla a myslím, že ve většině žánrech tohle období znamenalo absolutní vrchol. Kromě toho se pak snažím pozorovat též dění na současné scéně, kde se čas od času vyloupne kvalitní deska nebo interpret. Právě to se snažím alespoň malinko přiblížit ve svých recenzích. Za Vaše připomínky popř. komentáře k článkům předem díky. Cába.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arnoštek Rokec Arnoštek Rokec | 13. května 2007 v 23:13 | Reagovat

Zdravim tě DJ Cábiku, měl jsem tu čest vystoupit na tvé PARTY a řeknu ti máš to pěkně vymazlený.Kočky,pivo,zábava a plnej parket o ceny : ) Jentak dál můj milý příteli : )

2 Luciáš Luciáš | E-mail | 5. května 2009 v 23:52 | Reagovat

Četl jsem Vaše recenze... jste opravdu talentovaný!

Lukáš Benda

3 cábik cábik | E-mail | 7. května 2009 v 11:42 | Reagovat

díky za comment, občas čítávám ty Vaše a vypadá to, že na koncertě "Life without barriers" jsme se asi viděli :-)[2]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama