Wohnout 29.11.2006

5. května 2007 v 12:24 |  Koncerty
Skupina Wohnout, která oslavila tento rok své desáté výročí vzniku kapely, společně s vydáním své páté studiové desky "Polib si dědu" nachystala svým fanouškům narozeninový koncert v průmyslovém paláci v Praze na Výstavišti. Že to bude velká akce, o tom jsem nepochyboval, ale že až tak moc, to mě překvapilo. Doposavad jsem byl akorát na dvou jejích koncertech z éry Pedra a tak jsem se těšil na spoustu písní, které jsem na živo nikdy neslyšel. Skupina nic nepodcenila a připravila obrovské podium, spoustu tequilly a koncert, který se rozhodla natáčet pro účely vydání dvd mohl začít.

Zhruba v devět hodin chlapci za tónů úvodní hitovky "Ganga", ovládli pódium, po kterém byly rozesety různé rozhlasové přijímače, jež zachycovaly signál wohnoutího rádia děda. Skupina házela jednu pecku za druhou, naplněný sál si s chutí zazpíval "... bude lííííp, budeme zejtra si vejskat..." Během druhé písničky jsem se s přáteli musel přesunout z třetí do asi desáté řady, protože šíllenci v prvních pěti řadách s rozšířenými zorničkami až na strop, svým nekompromisním a hlavně nekoordinovaným stylem tance zvaným sejmi souseda, mi nedovolili býti blíže. I tak jsem si ale užíval neuvěřitelný nášup skvělých kytarových melodií a libozvučných slov. Bráchové Homoli byli ve skvělé formě a i když jim celý koncert kameramani svítili objektivem na všechno možné, poletovali po třípatrovém pódiu jako draci. V několika písních se nám představilo i Duo Egon, basák a bubeník z kapely, kteří v mysliveckých krojích a s bambitkou tancovali jako za mlada. Koncert měl grády až to svištělo, skupina přenechala jednu ze svých písní hostům z "Letů mimo" po peckách jako "Volali", "Festivalová" nebo "Kulibrci" měl ale přijít vrchol večera. Hned jak jsem uviděl suomi barvy a další lidi v prapodivných kostýmech se stožáry s českými a finskými vlajkami mezi hudebníky, věděl jsem, že se chystá smršť. Matěj Homola představil Lenku Dusilovou a frontmana skupiny Waltari (alias Rumcajse) a začaly "Činely", kde skupině pomáhal ještě finský klávesák. Takhle na živo už píseň nejspíš nikdy neuslyším a skutečně jsem si jí užil. Byl to nářez. Následoval asi největší hit večera, a to když na jevišti zůstala Lenka Dusilová a střihla "Raydu", která je na živo také velmi vzácná. S chutí jsem si zazpíval.

Další pasáž koncertu bohužel muzikantům zkazili zvukaři, zejména Matěj měl smůlu. Nejdříve mu hrozně probíjel mikrofon a dostával rány až musel uhýbat hlavou, pak mu přestala hrát kytara, tak že si ji musel vyměnit a kluci z kapely zahráli půlku písničky instrumentálně, nejhorší ale bylo, když u novinkové písničky "Dům bez oken" vůbec nešel zvuk do lidí, ale byly slyšet jen odposlechy. Docela jsem se lekl, zvuk ale naštěstí chvilku před koncem písničky naskočil. Skupina tedy musela znovu rozjet lidi do varu. Pomohli jim k tomu zejména skvělí hosté, a to trumpetista v písni "Don Číčo", Mardi a jeho Vypsaná fixa popřáli Wohnoutům k narozeninám s písní "Marie Gabrhelová" a skupina Divokej Bill zahrála "Lásko". Jaroušek z Tří sester si s nimi zahrál na saxofon a potom i s Fanánkem a spol. pecku "Mexiko". Koncert opět jel na plné obrátky, Jirka Zemánek si zazpíval obě své písně a to "Mouřenína" a "Čo poudala stará mama v dědině....Dvě hodiny byly pryč, ale kluci nechtěli slézt z podia a sypali jedna eso z rukávu za druhým. Skvěle zněl "Muflon", "Pedro", "Vrátnej", "V Mostecký", ale i starý pecky jako "CundaLa" nebo "Banány, při nichž čtyři maníci na jevišti převlečení za banány házeli po divácích celou píseň banány. Byla to show jako blázen a úlet zároveň. Kluci wohnoutí pak museli najmout rotu uklízeček, protože rozjaření diváci házeli slupky zpátky na pódium. Jen škoda, že nejím banány:-)

Chlapci z rádia děda vysílali již dvě a půl hodiny a sami tvrdili, že tak dlouhý koncert už asi nikdy nezahrají. Jako první dva přídavky střihli "Ševelení" a "Polib si dědu" a na závěr se s námi rozloučili hymnou všech marjánkařů "Sejko-no-pí" a vypalovačkou "Na horách". Tenhle kabaret, co dokázali spustit tihle čtyři hoši na jevišti to se jen tak nevidí. Diváci si rozhodně přišli na své a ti co tenhle večer nemohli prožít na živo se můžou těšit na dvd, které bude určitě stát za to. O tom, která česká rocková skupina umí na pódiu rozbalit tu největší smršť mám po včerejšku jasno. Jsou to Wohnouti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama